تبلیغات
شیشه های دوجداره - در و پنجره چوبی ، آهنی ، آلومینیوم یا پی وی سی ؟

امروز:

در و پنجره چوبی ، آهنی ، آلومینیوم یا پی وی سی ؟

 صنعت ساختمان در ایران سابقه دیرینه ای دارد اما متاسفانه با رشد جزیره گونه در این سالها نتوانستیم یک فرهنگ جامع و کامل برای این صنعت تدوین کنیم . اکثر ساخت و سازها سلیقه ای است البته امروز با رشد صنعتی سازی و ورود دولت در این حوزه شاهد تحول چشمگیری در این زمینه هستیم اما بازهم کافی نیست و تنها با یک نگاه در شهرهای کشور می توان به این نکته رسید که این مشکل همچنان باقی است .

یکی از مشکلات مطرح در زمینه درب و پنجره های ساختمان هاست . در سال های نه چندان دور سازندگان برای انتخاب درب و پنجره گزینه های زیادی نداشتند ، یا باید از درب و پنجره های آهنی استفاده می شد یا آلومینیومی ، اما امروزه با ورود صنعت ساخت درب و پنجره های پی وی سی در ایران شاهد استقبال خوب از این پنجره ها هستیم و با اجرای هدفمند کردن یارانه ها استفاده از درب و پنجره های دوجداره تبدیل به یک ضرورت و نیاز اساسی در صنعت ساختمان شده است .

اما از آنجا که همیشه در هر مقطعی شاهد یک موج بوده ایم ، صنعت پی وی سی نیز دچار این موج شد .

برای مثال شما در تمامی مجلات و روزنامه ها شاهد تعاریف و تمجیدهای زیادی راجع به پی وی سی هستید و دوستانی که در این صنعت مشغول هستند بی محابا به سایر صنایع درب و پنجره حمله کرده و سیستم خود را تنها جایگزین مناسب برای صنعت درب و پنجره می دانند .

در یکی از همین روزنامه ها شاهد مطلبی از یکی از دست اندرکاران صنعت پی وی سی بودیم که گفته بود : برای جایگزین کردن درب و پنجره های ساختمان های قدیمی باید ظرفیت تولیدمان را چند برابر کنیم و این در حالی است که باید به این عزیز گفت حالا چرا باید حتماً از پی وی سی استفاده شود که شما اینقدر عجله می کنید ، یعنی انتخاب دیگری وجود ندارد ، سیستم های دیگری اختراع نشده و همه منتظر ارایه پی وی سی هستند ؟

در واقع این نوع نگرش درست نیست و یا ناشی از بی اطلاعی است یا خودخواهی . همین امر سبب شده با تبلیغات منفی در این زمینه روبرو باشیم . برای مثال صنعت آلومینیوم نزدیک به 40 سال در این کشور سابقه دارد .

با توجه به عمر و دوام ، آلومینیوم جایگزین مناسبی برای درب و پنجره های آهنی بوده و هست اما متاسفانه به دلیل وجود برخی سودجویی ها در این صنعت شاهد رشد و شکوفایی نبوده و نیستیم . به دلیل اینکه عده ای سودجو با استفاده از تبدیل ضایعات و انجام رنگ الکترواستاتیک بر روی آن سود بسیار خوبی بدست می آورند .

همین امر سبب شده کیفیت چروفل های آلومینیوم بسیار پایین بوده و بعد از گذشت چند سال شاهد ریختگی رنگ و اکسیده شدن آلومینیوم باشیم .

به دلیل اینکه سودآوری کاذب این صنعت بر اساس کیلوست ، استفاده از سیستم های قدیم و قوطی و کرنت که تبادل حرارتی بالایی دارند متاسفانه بعد از گذشت 40 سال هنوز تولید غالب محصولات آلومینیومی در این کارخانجات است .

همین امر سبب شده عرضه ی وی سی مناسب شده و صنعت آلومینیوم در این زمینه مهجور واقع شود اما آیا این دلیلی است برای مناسب نبودن آلومینیوم ؟

در حال حاضر شرکت هایی هستند که با استفاده از سیستم نرمال بریک و آلومینیوم فابریک و استفاده از پوشش آنادایزینگ ، پنجره هایی می سازند که بالای 90 سال عمر می کنند ودر همه شرایط آب و هوایی جواب می دهند .
        

خوشبختانه با اجرایی شدن هدفمند کردن یارانه ها شاهد رشد اینگونه شرکتها هستیم و این دوستان می توانند آهنگ رشد این صنعت را سرعت بخشند اما روی سخن در اینجا با طرفداران درب و پنجره های پی وی سی است .

دوستان با هجوم به سیستم های آلومینیومی و ارایه این دلیل که آلومینیوم تبادل حرارتی بالایی دارد به جای تبلیغ محصول خود به سیاست تهاجمی روی می آورند و این درست نیست .

سیستم های نرمال بر یک عایق بسیار خوبی برای آلومینیوم بوده و استفاده از این سیستم  بسیار کارآمد است . استفاده از پوشش آنادایزینگ باعث می شود هم رنگ های بسیار زیبا و دلنشین برای ساختمان خود داشته باشید ، هم با توجه به عایق بودن این پروفیل با استفاده از این سیستم شاهد دوام آن در مقابل شرایط جوی نامناسب باشید .

نکته اینجاست که آیا در اروپا و آمریکا نیز پی وی سی با همین استاندارد تولید می شود ؟ آیا آنها نیز در همه ساختمان هایشان پی وی سی استفاده می کنند ؟

آیا در کشور ما که تبادل حرارتی بین زمستان و تابستان در برخی نقاط بالای 30 درجه می باشد پی وی سی دوام می آورد ؟

آیا در نقاطی مانند یزد ، کاشان و نواحی جنوب کشور که دارای رطوبت بالایی است پی وی سی و استفاده از سیستم های جوش کارایی دارد ؟ با بررسی استفاده پی وی سی در این نقاط می توان به تنایج خوبی دست یافت .

پی وی سی متریال مناسبی برای استفاده در آب و هوای معتدل است . ولی در آب و هوای خشک و خشن و در آب و هوای گرم و رطوبتی استفاده از پی وی سی جواب نمیدهد چون این متریال دارای واکنش مناسبی در این شرایط نیست و این شرایط باعث ایجاد ترک بر روی سطح پروفیل ، شکستگی در نقاط جوش و تخریب پنجره میشود .

آیا می توان در ساختمان های بلند مرتبه از پی وی سی استفاده کرد ؟ آیا پی وی سی در مقابل شرایط بد جوی ، طوفان و زلزله مقاوم است ؟

آیا نشست ساختمان بر روی پی وی سی اثر نمی گذارد ؟ آیا در ترکیبات ساخت پی وی سی سرب وجود ندارد ؟ آیا این ماده سمی نیست ؟ آیا استفاده از پی وی سی در بیمارستان ها ، مدارس  و مجتمع های آموزشی درست است ؟

اگر اینگونه است پس چرا در اروپا و امریکا کارگردانی که تماس مستقیم با پی وی سی دارند زودتر بازنشسته شده و سخت کار میگیرند ؟

آیا استفاده از آن در اتاق های مخصوص کودکان که بسیار آسیب پذیرند مناسب است ؟ همانطور که می بینید سوالات بسیاری در این زمینه وجود دارد .

نکته اصلی اینجاست که وقتی شما شاهد تبلیغات یک طرفه باشید ، از نقاط ضعف خود غافل می شوید . به نظر من بهترین راه این است که هر متریال و هر سیستم در جای خود به کار برده شود .

همانطور که آلومینیوم دارای مزایایی است ، دارای معایبی هم هست و همانطور که پی وی سی دارای مزایایی است دارای معایبی هم هست . پس بهتر است از هر کدام از این سیستم ها در جای خود استفاده شود ودر تبلیغات نیز ، نگاه ، حذفی و سلبی نباشد ، بلکه نگرش منطقی حاکم باشد .

همچنین با واقع گرایی سعی می کنیم نقاط عیب خود را برطرف کنیم .


نوشته شده در : دوشنبه 7 اسفند 1391  توسط : بهزاد ولدخان.    نظرات() .

http://terezazanchi.com.br/about/
جمعه 6 اردیبهشت 1398 07:30 ق.ظ
高品質ブランドスーパーコピー財布通販店!スーパーコピーバッグ、スーパーコピー財布
http://www.highlandperthshire.org/events
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 04:43 ب.ظ
ブランドコピーインターネット通販総合ショッピングサイトでございます。スーパーコピーブランドは顧客満足度No.1で
http://www.vrnfolk.ru/node/225
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 04:42 ب.ظ
激安ブランド館、ブランドコピー、激安ブランド、スーパーコピー財布、激安ブランド財布
https://www.pnclinok.ru/
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 04:42 ب.ظ
ビトン ハンドバッグ ショルダーバッグ 2色 ルイヴィトンコピー激安 ¥19800円 ルイヴィトン 【LOUIS VUITTON】 M50257 ヴォルタ
http://www.nostalgiazapara.pl/linki
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 04:04 ق.ظ
最速商店ルイヴィトン スーパーコピー専門店
http://www.mindywenderfitness.com/fitness/p90x/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 04:03 ق.ظ
ブランド激安メンズ 服コピーメンズファッションコピー メンズ洋服, コピーブランド 激安 服 ,コピーブランド 販売
http://old-2014.rsu.edu.ru/students
یکشنبه 18 فروردین 1398 10:01 ق.ظ
ブランドスーパーコピー 財布代引き口コミ-国内発送
http://www.siv-marsens.ch/node/331
شنبه 17 فروردین 1398 10:14 ق.ظ
ブランドスーパーコピー,スーパーブランドコピー,ブランドコピー,コピーブランド,ブランドコピー財布,ブランド財布コピー
Can you have an operation to make you taller?
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:19 ق.ظ
I've been surfing online greater than three hours
nowadays, but I never found any fascinating article like yours.
It's lovely value enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made
excellent content material as you probably did, the web
will likely be a lot more useful than ever before.
Foot Complaints
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:40 ق.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this site, as i want enjoyment, as this this web site conations truly nice funny data too.
www.articlebliss.com
سه شنبه 6 تیر 1396 02:35 ق.ظ
I always spent my half an hour to read this web site's articles every day along with a mug of coffee.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر